Valizinizde

18 Nisan 2013
Bikini, güneş kremi, şampuan, diş fırçası – en temel ihtiyaçlarınız hazır – ama ayaklarınız için ne aldınız? 

Tatilde ayaklarınıza normalden daha fazla ilgi göstermelisiniz. Yazın ayaklar yararları olan ancak bazı zararlı etkilere de sahip güneş, rüzgar, kum ve deniz suyuna maruz kalırlar. Ayrıca yaz ayları sandaletlerden ojeli tırnaklarınızı göstermek için mükemmel bir fırsattır.
Ayaklarımız tatilde neye ihtiyaç duyar?

Tatile çıkmadan önce dökücü (temizleyici) bir ürünle sert ve 
kalınlaşmış deriyi temizleyin. Güneş, deniz suyu ve havuzdaki 
klor tatilde derinizi susuz bırakır, bu nedenle nem seviyesini 
yüksek tutmalısınız.

Güneş, deniz ve rahatlama dolu bir tatil mi olacak?

Kumda yürümek güzeldir ve eklemlere iyi gelir ancak derinizi kalınlaştırabilir. Scholl Topuk Çalağı Giderici Krem (Scholl Cracked Heel Repair Cream)’i yanınıza alın ve yumuşak tutmak için topuklarınıza uygulayın. Hemen emilir ve yağlı değildir. Scholl Sert Deri Yumuşatıcı Kalem (Scholl Hard Skin Softening Cream) alıp her akşam uygulamayı da unutmayın. Mikro kristalleri deriye nüfuz ederek 24 saat derin nem sağlar. Kum, tuz ve rüzgarın kurutucu etkisini önlemek için idealdir.

Hareketli ayaklar

Kumsala gitmek, özellikle Pescura ahşap sandaletleri giyiyorsanız, bacaklarınızı forma sokmak için harika bir egzersizdir. Duruşunuzu desteklemek için anatomik ahşap tabanlar, biomekanik tasarımı sayesinde doğal ve sağlıklı şekilde yürürken kaslarınızın çalışmasını sağlar. Dans etmeye veya akşam yemeğine gidiyorsanız topuklulardan vazgeçmeyin. Etkiyi emmesi ve ağrıyı önlemesi için Scholl Ultra Slim Party Feet’i yanınızda götürün, bu sayede gece rahatlıkla dans edebilirsiniz.

Yürümeye mi gidiyorsunuz?

Nötralize etkiye sahip olan ve kokuya sebep olan bakterileri öldürerek yürüyüş ayakkabılarında bile ayaklarınızı kuru ve güzel kokulu yapan Scholl Koku Önleyici Ayak Spreyi (Scholl Odour Control Foot Spray)’ni yanınıza almayı unutmayın. Yürüyüş gününüzden sonra Scholl tuzları ile rahatlatıcı bir ayak banyosuna ne dersiniz?