Eğer yatmadan önce vücudunuzun diğer bölümleri için günlük bakım rutininiz varsa ayaklarınız için neden olmasın?

Eğer yatmadan önce vücudunuzun diğer bölümleri için günlük bakım rutininiz varsa ayaklarınız için neden olmasın? Acı veren ayakkabılarla ayaklarınızı sıkmıyor, spor egzersizleriyle yormuyor veya hijyeni ihmal etmiyor olabilirsiniz; ancak kabul edelim ayaklarımız genelde bakımsızdır. 

Basit bir bakım rutini edinerek ayaklarınızın daha konforlu olması ve ayak kokusu, ayak mantarı gibi en bilinen ayak problemlerinin daha baştan engellenmesi açısından önlem alabilirsiniz. Ayağınızda daha yumuşak ve ferahlamış bir cilde sahip olmanız için ipuçlarımız aşağıda. Bir sonraki gün onları rahatlıkla sergilemeye hazır olun!

Neden en doğru zaman gece?

Eğer bütün gün ayaktaysanız, ayaklarınız, onları biraz olsun şımartmanız için gece hazır olacaklardır. Ayaklarınızın bakıma en çok ihtiyaç duyduğu zamanı yakalamanın yanı sıra düzenli olarak gece ayak bakımı yapmak, ayakları sağlıklı, yumuşak ve güzel tutmanın ilk adımıdır.

Ayak bakımında ilk adım

Ayaklarınızı yıkayıp kurulayarak başlayın. Ayaklar, vücudun diğer bölümlerine göre daha fazla terlemeye ve kirlenmeye meyillidir, bu yüzden bakterilerden kurtulmak için her akşam ayaklarınızı yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayak tırnaklarınıza ve ayak parmaklarınızın arasına ekstra özen gösterin.

Ardından ayağınızdaki ölü derilerden cildinizi arındırmalısınız. Bunu düzenli yaparak ayaklarınıza harika bakabilir, olası ayak sorunlarını daha baştan önleyebilirsiniz. Scholl Velvet Smooth Express Pedi ile cildinizdeki ölü derilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Scholl Velvet Smooth Express Pedi, kurumuş ve sertleşmiş ölü deriyi nazikçe ve kısa sürede cildinizden almanızı sağlar. 

Bunu yaptıktan sonra ayaklarınızı sabunlu sıcak suda uzun uzun yıkayarak yumuşatın. Bu, ağrı ve acıyı hafifletmek ve yorucu bir günün ardından ayağınızı rahatlatmak için iyi bir yöntemdir. Ayağınızdaki çatlaklara veda edin.

Ayak bakımınızı tamamlamadan önce topuk çatlaklarıyla da ilgilenmeyi unutmayın. Gün içinde vücudumuzun ağırlığını taşıyan ve baskıyı hisseden topuklardaki deri çatlayabilir ve kötü görüntüye neden olabilir. Ancak Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem ile topuk çatlaklarından kurtulmak gayet basit. Gelelim ayak bakımının genelde atlanan aşamasına; ayak parmakları. Bakımı tamamlamadan ayak parmaklarınızı yavaşça geriye doğru çekerek esnemelerini sağlayın. Bu, ayak parmaklarınızdaki gerginlik ve ağrıyı almak için iyi bir yöntemdir. Son olarak ayaklar için özel olarak tasarlanmış bir nemlendirici ile ayaklarınızı nemlendirin ve ayak bakımını tamamlayın. 

Ayaklarınızdaki derinin, vücudun diğer bölümlerine göre 10 kat daha ince olduğunu unutmayın. Bu da ayaklarınızı çok iyi bir biçimde nemlendirmeniz gerektiği anlamına geliyor. En ideal nemlendirici, bir sonraki gün dahi hissedilebilir ölçüde etkisini sürdüren nemlendiricidir.

Yatmadan önce ayak bakımınızı yapın, ardından pamuklu çoraplarınızı giyin; böylec siz rüyadayken ayaklarınız eşsiz görünüme kavuşsun.

Bir sonraki günle yüzleşmeye hazır, daha yumuşak, pürüzsüz ve mutlu ayaklarla uyanacaksınız!

Scholl Velvet Smooth Ekspress Pedi Hakkında Daha Fazla Bilgi için aşağıdaki ok tuşuna basabilirsiniz.