Bir güzellik salonundan yeni çıkmış kadar güzel, parlak, mükemmel bakımlı tırnaklarınız olsun ister misiniz?

Tırnaklar İçin 10 Öneri 

Bir güzellik salonundan yeni çıkmış kadar güzel, parlak, mükemmel bakımlı tırnaklarınız olsun ister misiniz? Sorun yok. Bu 10 basit sırla birlikte istediğiniz tırnaklara kavuşmanız çok kolay. 

1. Koruma mükemmelliği: Tırnaklarınızı korumak için bulaşık yıkarken veya banyoyu temizlerken her zaman eldiven takın. Sert deterjanlar ve ellerinizi uzun süre suda tutmak tırnaklarınızın yüzeylerini kurutabilir, böylece onları susuz ve soyulmayla kırılmaya yatkın halde bırakabilir. Aynı zamanda mükemmel bakım için Scholl Tırnak Bakım Yağını satın alabilirsiniz! 

2. Doğru beslenin: Güçlü, sağlıklı tırnaklarınız olsun istiyorsanız beslenmenizi gözden geçirin ve tırnaklarınızın kolayca kırılmasını ve kurumasını önlemek için bol bol temel yağ asidi olan yiyeceklerden (somon, diğer yağlı balıklar ve keten yağı) yiyin. Et, balık ve süt ürünlerinden bol bol çinko da almaya dikkat edin; çinko, tırnaklarınızda zaman zaman çıkan beyaz beneklerin çıkmasını da önler. 

3. Tırnaklarınızı doğru şekilde kesin: Tırnak batmasından kaçınmak istiyorsanız tırnaklarınızı doğru şekilde kesmelisiniz. Ayak uzmanları doğru tırnak makaslarını kullanmanızı ve tırnaklarınızı zayıflatmamak için boydan boya küçük bölümler halinde kesmenizi öneriyor. Kenarları çok derin kesmeyin çünkü bu, tırnak batması sorunlarına neden olabilir. 

4. Törpüleyin: Bir tırnak törpüsü tırnak bakım setinizdeki en önemli parçalardan biridir. Tırnaklarınızı kestikten sonra keskin kenarları yumuşatmak için törpüyle hafif hafif törpüleyin. Ayak tırnaklarınızı düz kesmenize yardımcı olmanın yanı sıra tırnaklarınıza farklı şekiller vermenizi sağlayan elektronik törpüleri de deneyebilirsiniz. En iyi bakımı Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti ile yapabilirsiniz! 

5. Parlatın: Oje olmadan da sağlıklı görünen parlak tırnaklar mı istiyorsunuz? O zaman tırnaklarınızı parlatmanız şart çünkü parlatmak, her bir tırnağın yüzeyini düzeltip süper ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Tırnak parlatıcılar törpüden ayrı bir parçadır ama bazı elektronik törpülerde parlatıcı özelliği de bulunur. En iyi bakımı Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti ile yapabilirsiniz! 

6. Tırnak çevresindeki etleri kesmeyin: Tırnak kenarındaki etleri kesmeyin çünkü bu, enfeksiyona neden olabilir. Bir şey yapmak isterseniz sıcak bir banyodan sonra bu işe özel çubuğu nemli bir pamuğa sararak etleri hafifçe tek tek ittirin. 

7. Asetondan uzak durun: Düzenli olarak oje süren kişiler, özellikle de kırılgan tırnakları varsa asetonlu oje çıkarıcılardan uzak durmalıdır. Aseton tırnağın nemini alarak onun kırılmasını daha olası hale getirir. 

8. Doğal olun: Akrilik tırnakları ve jel manikürleri birkaç haftalığına kenara kaldırın ve tırnaklarınızı doğal haline bırakın. Tırnaklarınız ne kadar çok kimyasal ve sert malzemelere maruz kalırsa o kadar zayıflar ve o kadar kırılmaya yatkın hale gelir. Bunların yerine, tırnaklarınızın parlak, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için evde manikür yapın. 

9. Yağlandırın: Tırnaklarınız kırılmaya yatkınsa her akşam yatmadan önce nemlendirici tırnak yağıyıla her bir tırnağınıza tek tek masaj yapın. Farklı besleyici yağlardan oluşabilen bu bakım yağları, tırnakları ve tırnak kenarındaki etleri nemlendirip şekle sokmayı amaçlar ve sizi gözle görülür şekilde daha parlak, sağlıklı görünen el ve aya tırnaklarıyla baş başa bırakır. En iyi bakım için 7 yağ kompleksine sahip Scholl Tırnak Bakım Yağını satın alabilirsiniz! 

10. Gözünüz tırnaklarınızda olsun: Tırnaklarınızdaki değişiklikler mantar enfeksiyonu belirtisi olabilir. Tırnaktaki sarı/kahverengimsi renk değişimlerine, tırnağın yüzeyindeki beyaz “adalara” veya tırnağın daha sert veya kırılgan görünmesine dikkat edin. Tırnak mantarını geçirmek için gerekli adımları izleyin. Tırnak mantar tedavileri tırnağın içine işleyip mantarı kaynağında öldürmek için özel olarak formüle edilmiştir. Bunlar mantarın yayılmasını da önleyip tekrarlamasına karşı tırnaklarınızı korur.

 

Tırnaklarınızın bakımlı ve göz kamaştıran haline gelmesi için tüm tavsiye ve önerilerimizi uygulayacağınız ürünü buradan alabilirsiniz!