Nemlendirilmiş ayaklar yumuşak, sağlıklı ve güzel görünür

Kışlık botlar, dans pistinde geçen geceler ve arada sırada koşuya çıkılan sabahlar arasında ayaklarımızın zarar görebileceğini kabul etmeliyiz. Yaşam tarzınız nasıl olursa olsun, özellikle ayaklarda olmakla birlikte, kuru ciltler çok sık karşılaşılan bir sorundur. Ayağınızın üzerindeki deri kuru havanın etkilerine karşı daha duyarlıdır; çünkü yağ bezleri, vücudun diğer bölümlerine oranla ayak derisinde daha azdır. Neyse ki kuru deri sorununu gidermek için roket bilimine ihtiyaç yok. Aslında günlük nemlendirme işlemini rutine dönüştürmek, yumuşak ve ferah hissedeceğiniz ve mini etekler giymekten çekinmeyeceğiniz bacaklara sahip olmanın iyi bir yoludur. 

Nemlendirmenin önemi

Konu kuru cilde geldi mi, cildin nemli tutulmasının önemini bir kez daha belirtmek lazım. Kaliteli bir nemlendiricinin önemi de burada ortaya çıkıyor. Yoğun ayak kremleri cilt tarafından en dış katmanda kendi suyunu koruma amacıyla emilir. Ayrıca krem, bir bariyer gibi davranarak dışarıdan gelen etkilere karşı cildinizi korur. Bunun için günlük bakım kreminizin yanı sıra muhteşem topuklar için Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem’i kullanabilirsiniz. Ayak derinizin her zaman yumuşacık kalması ve nemini kaybetmemesi için duştan ya da ayak peeling’i uygulamasından sonra düzenli olarak kremleme işlemini yapmanızı öneririz. Ayrıca gece yatmadan da ayaklarınızı kremlerseniz, yumuşaklığı ve parlaklığı sabaha taşıyabilirsiniz! 

Evde spa etkisine ne dersiniz? 

Kuru deri, görünümünü çoğunlukla cildimizin üstündeki pul pul olmuş ölü deriden alır. Nemlendirici krem uygulamadan önce kendinize evinizin konforunda bir spa deneyimi hediye etmeye ne dersiniz? Üstelik kuru ciltten kurtulmanızı sağlayacak Scholl Velvet Smooth Express Pedi kullanarak ölü deriden cildinizi arındırabilirsiniz. En iyi sonuç için uygulama sonrasında mutlaka nemlendirici sürün. 

Artık kış uykusu yok! 

Kış aylarında kat kat çorabın ve botların arasında görünmez olan ayaklarımızı ihmal ederek kolaya kaçarız. Bu aylarda ayaklarınızı göstermek pek de cazip gelmez. Yine de eğer bu zamanlarda ayaklarınızdaki kuru deriyi yok sayarsanız, sandalet ve topuklu zamanı geldiğinde uygulamalara en baştan başlamanız gerekir. Kış aylarında ayaklarınıza biraz ilgi ve özen gösterip yaz aylarında plaja doğru ilk seyahate ayaklarınızı hazırlıklı olmak göreceksiniz ki çok işinize yaratacak! 

Cildinize zarar vermeyin

Cildin üst yüzeyindeki ölü deriden kurtulmak kuru ciltle mücadele etmek için harika bir çözüm; ancak ölü deriden kurtulurken cildinizi fazla ovalamayın. Minik tahrişler ve sertleşen deri geç iyileşebilir veya mikrop kapmasına neden olabilir. Cildi haftada bir hafifçe ovalamak iyi bir rutin olabilir. 

Ayaklarınızı kurulayın

Kurumuş deri sorunu yaşayanlar için bu tavsiye biraz garip gelebilir; ancak cilt sağlığınız için cildinizi nemden korumanız çok önemli. Cildinizi nemlendirirken unutmamanız gereken bir nokta; nemli çoraplar ve ayakkabılar giymek veya ayağınızı kurulamamak hiç de iyi bir fikir değil. 

Ayak üzerindeki kurumuş deriyi dert etmenize gerek yok artık. Basit bir nemlendirme rutini ve sıraladığımız tavsiyelerle ayaklarınızı yumuşak, sağlıklı ve sokakları arşınlamaya hazır bir hale getirmek gerçekten çok kolay! Daha fazla ayrıntı için Scholl’ün portfolyosunu inceleyebilirsiniz. 

 

Ayaklarınıza hakettiği bakımı sağlamak için ayak bakımının yıldızı Scholl Velvet Smooth Express Pedi'ni

Buradan İnceleyebilir veya Buradan Satın Alabilirsiniz.