Nasırdan uzak güzel ayakların sırları

Yaz ayları, yılın en güzel zamanlarından biridir. Bize harika yemekler, dışarı çıkmak için birçok sebep ve tabi ki tatil sunar. Ne yazık ki ayak bakımıyla ilgili bazı sorunları da beraberinde getirir. Genellikle insanlar, ayaklara bakım yapmayıp kendi haline bırakabilecekleri yanlışına kapılıyor. Hiçbir ekstra bakım yapmayıp özen göstermiyor; ama olması gereken bu değil. Ayaklarınızın iyi görünmesi için rutin bakımlarını düzenli olarak yapmanız gerekiyor, özellikle de hareketliliğin ve aktivitenin arttığı yaz aylarında. 

Nemli ayaklarla oyalanmayın

Nemli ayaklar, deri ve tırnaklarda enfeksiyon gelişmesine neden olan mantar ve bakteriler için mükemmel bir üreme ortamıdır. Hava sıcak olup da ayaklarınız terlediğinde veya her gün aynı ayakkabıyı giyerek hava almasına engel olduğunuzda etrafta sinsi sinsi dolaşan enfeksiyonlar için adeta bir cennet ortamı yaratırsınız. Eğer ayaklarınızın nemlendiğini hissederseniz, olabilecek en hızlı biçimde çorabınızı ve ayakkabınızı değiştirmeye özen gösterin. 

Ayaklarınızın nefes almasına izin verin

Sıcaklarda dar veya sıkan ayakkabılar giymemeniz çok önemli. Eğer ayaklarınız yeteri kadar hava almazsa, terlemenin yanı sıra su toplama ve nasır gibi oluşumlara da açık hale gelir. Bu tür ayakkabular yerine sandalet ve espadril gibi daha hafif ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

Nemlendirin

Ilık ve kuru havanın, cildinizi kurutmak gibi bir eğilimi vardır ve ayaklarınız da buna çok fazla direnemez. Eğer ayaklarınızı nemli ve iyi tutmazsanız, kuru deri rahatsız edici olabilir, çatlayabilir ve sizi enfeksiyon vb. sorunlarla yüzleşmek zorunda bırakabilir. Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem ile çatlamış topuklarınızı nemlendirerek onlara gereken harika bakımı yapabilirsiniz. 

Ayaklarınızla ilgilenin! 

İşte bu en önemli tavsiye! Bakımınızı ihmal edip hava ne olursa olsun ayaklarınızın iyi olacağını farz etmek çok kolay. Yapmanız gereken ilgi ve bakım için sadece biraz zaman ayırmak ve ilerleyen zamanlarda gerçek sorunlar yaratabilecek renk değişimi, yumru veya olağan dışı durumları gözlemlemek. Rutin bakımlarınıza nasır ve sertleşmiş deri ihtimallerini kontrol etmeyi eklemeyi de ayrıca unutmayın. Böyle bir durumda kuru ve sert deri için yapabileceğiniz pek çok şey var. Örneğin Scholl Velvet Smooth Express Pedi kullanarak ölü deriden kurtulabilir, nasırlar için de ihtiyacınız olan Scholl nasır ürünlerini kullanabilirsiniz. Böylece yaz sonu ve sonbaharı harika ayaklarla rahat ve konforlu geçirebilirsiniz. 

 

Ayaklarınıza hakettiği bakımı sağlamak için ayak bakımının yıldızı Scholl Velvet Smooth Express Pedi'ni

Buradan İnceleyebilir veya Buradan Satın Alabilirsiniz.