Nasırlar: Gerçekler ve Geçirme Yöntemleri

Nasırlar, cildinizin kendi sürtünme ve aşınmaya karşı korumak için kullandığı savunma mekanizmasıdır ama bunlar maalesef acıyabilir ve nahoş görünür. Bu kalın, sert cilt bölgeleri yürümeyi ağrılı hale getirebilir ve genelde topukta, ayak ayasında, ayak parmaklarının üstünde ve serçe parmağın dışında (ayakkabının sürtündüğü yerde) ve serçe parmakla yüzük parmağı arasında ortaya çıkar. 

Ama endişe etmeyin! Nasırları geçirmek genelde kolay çünkü evde uygulanabilecek bir dizi çözüm var. 

Üç çeşit nasır var: merkezinde küçük çıkıntılı sertleşmiş bir deri parçası olan sert nasır; daha ince bir yüzeyi sahip, beyaz ve elastik ya da kırmızı ve hassas görünen ve genelde parmaklar arasında çıkan yumuşak nasır; genelde topukta veya ayak ayasındaki ağrılı bir nasır kümesi olan tohum nasır. 

Nasırlar neden olur Nasırlar insanın yürüme şeklinden, tam uymayan ayakkabılardan veya belirli ayakkabı türlerinden (örneğin sivri topuklu veya çok dar ayakkabılardan) kaynaklanabilir. Bunlar ayağın belirli bir bölgesine daha fazla baskı gelmesine neden olabilir. 

Kemikli ayaklara sahip kişilerde nasır daha sık meydana gelir çünkü onlarda doğal tamponlama fazla yoktur. Ayrıca ayakkabıyı çorapsız giyenlerde de (ayağın aşınmasına neden olur) nasır sık görülür veya bunyon ya da çekiç parmak gibi başka bir ayak sorununun belirtisi olarak gelişebilir. 

Ayaklarınızı nasırlardan korumak için alabileceğiniz önlemler var, örneğin ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulamak ve ayağa özel bir krem kullanmak. Sert deriyi ortadan kaldıracak ürünlerden düzenli olarak kullanmak da ayaklarınızı nasırlardan koruyacak, ayaklarınıza uyan rahat ayakkabılar giymek ve yüksek topuklu ayakkabıları az giymek de öyle. 

Nasır gidermek için ipuçları Konu nasır gidermek olunca evde uygulanacak birçok yöntem var ve bunlar iki kategoriye ayrılır: sertleşmiş, ölü deriyi gidermek için içine işleyen ilaçlı ürünler ve nasırın üzerindeki baskıyı azaltarak acıyı gideren ürünler. 

İki tür ürünün de iyi yanları vardır ve genelde bir tür nasıra diğerlerinden daha iyi gelirler. Scholl 2’si 1 Arada Nasır Kalemi nasırlarla baş etmenin hızlı ve etkili bir yöntemidir çünkü mekanik olarak nasırın üst kısmını çıkarır ve altta bulunan kısmı yumuşatır. 

Bir dizi bant tabanlı nasır giderici de mevcut, bunlar hem nasır tedavisi hem de acıyı geçirmeyi sunar çünkü baskıyı azaltırlar. Jel plasterler görünmezdir ve acıyı anında geçirir. Bunlar özellikle sert nasırlar için uygundur, dış kısım sürtünme ve aşınmadan korurken yumuşak jel de tampon görevi görür ve nasırı nemlendirir, böylece nasırın giderilmesini kolaylaştırır. 

Köpük tamponlar sorunu geçirmez ama ayakkabılardan kaynaklanan baskı ve sürtünmeyi önler; nasır giderme bantları ve ilaçlı nasır bantları ise nasırı parçalamak için (ölü derinin üst tabakasını yumuşatan ve nasırın giderilmesini kolaylaştıran) salisilik asit kullanırken baskıyı anında azaltmak için tampon sağlar ve nasırın etrafındaki sağlıklı deriyi korur. 

Ayak parmaklarınızda nasırdan mustaripseniz parmaklarınızı ayıracak ince süngerlerden de yararlanabilirsiniz. Bunlar sürtünmeyi ve acıyı giderecektir. Scholl Nasır Yastığı da aradığınız tampon görevini sunacaktır.

Scholl Velvet Smooth Ekspress Pedi Hakkında Daha Fazla Bilgi için aşağıdaki ok tuşuna basabilirsiniz.