Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır tedavisinin birçok farklı yolu vardır ve hangi yöntemin seçileceği, nasırın şiddetine bağlıdır. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, önce ayağınızda basınca veya aşınmaya yol açan sebebi ve kalınlaşan deriyi ortadan kaldırmak gerekir.

Scholl nasır tedavisinde etkili bir ürüne sahiptir: Scholl 2'si 1 Arada Nasır Sökücü Kalem. İlk adımda, kalem ile nasırın üst katmanını soymak için deriyi kendinize doğru nazikçe sıyırın. Kazıyıcıda kalan derileri temizlemek için kalemin kapağını kullanın ve suyla durulayın. Kalemi kurumaya bırakın ve kapağı yeniden kapatın. Nasırın üzerindeki yumuşayan deri­yi soymak için yukarıdaki adımları her 3 günde bir tekrarlayın. İkinci adımda ise aplikatörü kullanarak (1-2 uygulamada) nasırın tamamını tedavi sıvısıyla kaplayın. Kurumaya bırakın (1-2 dakika kadar). Her gün bir defa kullanın.

Ağrılı Nasırlar Nasıl Hafifler?

Scholl’ün nasır tedavisi için geliştirdiği bir diğer ürünü Scholl Nasır Sökücü Plaster’dir. Ağrılı nasırların hafifletilmesi ve giderilmesini sağlar. Kullanımı son derece kolaydır. Korisit diski dayandığı yerden çekin. Nasırın üzerine yerleştirin. Yapışkan kısım cilt tarafında kalacaktır. İyice yapışması için hafif bir baskı uygu­layın. Koruyucu bandı uygulayın. Bant kanatları ile sabitleyin. Nasırlı bölge tekrar yumuşayana kadar günlük olarak kullanın. Bu ürünü dolaşım problemlerine yola açan bir hastalığınız varsa (şeker hastalığı veya periferik arter hastalığı gibi), nasırın etrafındaki ciltte iltihaplanma veya yara varsa kullanmayın.

Nasır Fazla Sertse Ne Yapılmalıdır?

Nasır daha şiddetliyse ve deri, nasırın üzerinde ve etrafında çok kalınlaşmışsa doktora başvurun. Nasırı kendiniz kesmeye çalışmayın; daha fazla ağrıya veya enfeksiyona neden olabilir. Nasır enfeksiyon kaparsa içinden iltihap veya berrak bir sıvı gelebilir. Böyle bir durumda, en kısa sürede doktora gidilmelidir.