Ayak Kokusu En İyi Nasıl Önlenir?

Yaz ayları, hatta sonbaharın başlarında ayaklarınızın güzel görünmesi için pedikür olmazsa olmaz! Güneş etkisini yitirmedikçe ayaklarınızı açık uçlu ayakkabılar veya sandaletlerde sergilemek ve kapıdan dışarı çıkıp parka veya arkadaşlarınızla plaja gitmek isteyeceksiniz. Haliyle ayaklarınızın güzel görünüp görünmediğinden endişe etmemelisiniz! 

Nereden Başlamalı

Başlamadan önce bütün aletlerinizi ve ihtiyaçlarınızı bir araya toplamanız gerekecek. İşte ihtiyacınız olanlar: 

• Bir leğen sıcak su

• Tırnak makası

• Tırnak törpüsü

• Scholl Velvet Smooth Express Pedi Elektronik Ayak Törpüsü

• Sonrasında masaj için uygun bir losyon

• Baz oje ve asıl ojeniz

Güzel Ayaklar İçin Adımlar

1. Eski ojelerinizi asetonla çıkarmakla işe başlayın. Sonra ayaklarınızı yarım saat kadar sıcak su dolu leğende bekletin. Keyfinizi daha da artırmak için suyun içine özelikle E vitamini içeren canlandırıcı bir serum katabilirsiniz. Sonra arkanıza yaslanıp gevşeyin. Sıcak suyun ayaklarınızı temizlemesine, tırnaklarınızı ve tırnaklarınızın kenarlarındaki ölü derileri yumuşatmasına izin verin. Böylece sıra ayak tırnaklarınızı boyamaya geldiğinde işiniz daha da kolaylaşacaktır. 

2. Tırnaklarınızı tırnak makasıyla kısaltın, ardından törpüyle onlara istediğiniz şekilleri verin. Keskin uçları törpüleyip ortadan kaldırmayı unutmayın. Tırnaklarınızı yuvarlak şekilde kesmekten kaçının çünkü bu, tırnak batmasına neden olabilir. Zamanınız varsa ve pedikürünüze biraz daha sihir katmak istiyorsanız tırnak kenarlarındaki ölü derileri hafifçe geri itmek için gerekli aletleri kullanmanın ve ardından bu bölgeye özel bir yağ ile onları biraz ovalamanın tam vaktidir. 

3. Bundan sonra, ayaklarınızı tamamen kurutun ve Scholl Elektronik Ayak Törpüsü’nü alın. Bu cihazı kullanmanız çok kolay; düğmesinden açın ve silindir başlığı kuru derinin üstüne tutup hafif hafif ve kolayca uygulayın, hassas cilt tabakalarına zarar vermeden nasırları ortadan kaldırın. 

4. Bitirince bütün ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmak için ovma fırçası kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı ovduktan sonra biraz suyla durulamayı ihmal etmeyin. 

5. Ayaklarınızı son bir kez daha kurulayın ve cildinize kalın, besleyici bir losyonla masaj yapın. Parmaklarınızın üstünü asetonla silin çünkü losyon ojenin kalıcı olmasını engelleyebilir, ardından baz ojenizi sürüp güzel temel renginize zemini hazırlayın, sonra da son katı sürün. 

Ayaklarınız artık dışarı çıkmaya hazır!