Düzenli Ayak Bakımı Yapmanın Önemi

Ayaklarınızın sağlığı ve güzelliği için, düzenli bakım yapmak çok önemlidir. Günlük uygulanan nemlendirici kremden haftalık rutin kontrollere, hatta ayakları sağlıklı tutmak için gösterilen çabaya kadar; ayak bakımı tırnakların törpülenmesiyle başlar, cildin üstündeki ölü deriyi almakla sona erer. Ayaklarınızın güzel görünmesini ve cildinizin yumuşacık olmasını iyi bir ayak bakımı ile sağlayabilirsiniz. Hem böylece plajda çekeceğiniz fotoğraflara ayaklarınızı da dahil edebilirsiniz! 

Her gün 

En temelden başlarsak; eğer her gün kesinkes yapmanız gereken bir şey varsa o da ayaklarınızı mutlaka yıkamanızdır. Duşta PH değeri uygun bir sabun ya da duş jelini, topuk ve parmak araları dahil ayaklarınızın her tarafına uygulayın. Bu, bakteri, ter ve ölü deriyi temizlemeye yardımcıdır. Ayaklarınızdaki ölü deriden kurtulmak ve daha yumuşak olmalarını sağlamak için cildinizdeki ölü derileri almak da iyi bir seçenektir. Gece yatağa gitmeden önce ayaklarınızı ölü derilerden kurtarıp yumuşacık olmalarını sağlayabilir, sabaha güzel bir hisle başlayabilirsiniz. Ayrıca ayaklarınızı her gün nemlendirmeyi unutmayın. 

Haftada bir 

Tırnaklarınızı haftada bir düzenli olarak rahat edeceğiniz ve tırnak mantarı gibi rahatsızlıklardan koruyacak kadar kesmeli ve törpülemelisiniz. Pazar gecenizi tırnaklarınızı kesip, törpüleyip, ölü derilerden arındırıp ayaklarınızı nemlendirerek geçirmek isteyebilirsiniz. Haftalık rutin bakımında ölü derilerden kurtulmak, en önemli aşamalardan biri olmalıdır. İşte ayaklarınızı ölü deriden arındırmak için mükemmel bir seçenek; Scholl Velvet Smooth Express Pedi! 

Scholl Velvet Smooth Express Pedi ile cildinizi kolayca ölü derilerden arındırır, ışıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. 

Düzenli ayak bakımı, rahatsızlıklardan uzak, sağlıklı ve güzel ayaklar demektir. Bu, ayrıca saklamaya gerek görmediğiniz, göstermekten çekinmeyeceğiniz ayaklar anlamına da gelir. 

Muhteşem ayaklar için Scholl ürünleriyle düzenli bakım yapmaya başlayın!

Scholl Velvet Smooth Ekspress Pedi Hakkında Daha Fazla Bilgi için aşağıdaki ok tuşuna basabilirsiniz.