Bakımlı Tırnaklar İçin En İyi İpuçları

Herkes gururla gösterebilecekleri tırnakları olsun ister ancak bu emek isteyen bir şeydir. Gurur duyacağınız bakımlı tırnaklara sahip olmak için ipuçlarımızı okuyun.

Bakımlı Tırnaklar için En Önemli Şey Hijyen

Tırnak hijyenine dikkat etmek bakımlı tırnaklara sahip olmak açısından çok önemlidir ve tırnak bakımı, rutininizin temel bir parçası olmalıdır. Temizleme ve ölü deriden arındırma işlemleriyle alt yüzeyde bakterilerin oluşumunu ve tırnaklarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz.

Tırnak etlerini kesmekten kaçının. Tırnak etleri, mantar ve bakterilere karşı doğal koruyucu engel işlevi görür. Bu koruma kaybolduğunda tırnak yatağı enfeksiyon kapabilir ve tırnakta kalıcı hasar meydana gelebilir. Bunun yerine tırnak eti itici kullanılması tavsiye edilir.

Beslenme Düzeni Tırnak Sağlığını Etkiler

Beslenme düzeniniz tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde rol oynayabilir. Yaban mersini gibi yüksek antioksidan içeren besinlerle zenginleştirilmiş bir beslenme düzeni, vücudunuzun hücrelerini serbest radikallerin zararlarına karşı korur. Bu zararlı etki sonucunda stres hormonları ve iltihaplar artırarak tırnaklar dahil vücuttaki tüm hücreleri etkiler.

Tırnaklarınızı Koruyun

Tırnaklarınızı su veya diğer sıvıların zararlarına karşı korumak da tırnak bakımında oldukça önemlidir. Tırnaklarınız fazla yumuşaksa bu, suyla çok fazla temas etmekten olabilir. Ev işi yaparken tek kullanımlık eldivenler takarak tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi, tırnaklarınıza zarar verebilecek sıvılardan ve kimyasallardan koruyabilirsiniz.

Tırnaklarınızı Törpüleyin, Düzeltin ve Parlatın

Törpüleme, düzeltme ve parlatma tırnaklarınıza göz alıcı bir görünüm vermek için harika bir yöntemdir. Tüm bunları Scholl Velvet Smooth Elektronik Tırnak Bakım Seti ile yapabilirsiniz. Törpüleme, düzeltme ve parlatma için üç farklı başlıkla, anında doğal parlaklığa sahip, bakımlı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Üstelik tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz! En iyi sonuçlar için başlamadan önce tırnaklarınızı temizleyin ve kurulayın. Hijyen açısından cihaz kimseyle paylaşılmamalıdır.

Tırnaklarınızı Nemlendirin

Tırnaklarınız kuru ve kırılgansa, yeterli su içmiyor olabilirsiniz. Scholl Velvet Smooth Tırnak Bakım Yağı, tırnak etlerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirir ve besler. Yağın emilmesi için bir süre beklemek gerekir; çoğu kişi bu yüzden yağı gece yatmadan önce uygular. Tırnak Bakım Yağının, Scholl Velvet Smooth Elektronik Tırnak Bakım Setini kullandıktan sonra son dokunuş olarak uygulanması tavsiye edilir; kolay uygulama için kullanışlı bir fırçası vardır.

Bu rutini düzenli olarak uygulayarak Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti ve Tırnak Bakım Yağı ile profesyonel tırnak bakımını evinize getirebilirsiniz.