Ayaklarınızı şımartın

Hayal edin: Hafif ritimleriyle sakinleştiren müzik. Muhteşem aromalarıyla kokulu mumlar sizi iyice içine doğru çekiyor. Görüntüdeki yer 5 yıldızlı bir spa merkezi mi? O zaman bir daha düşünün! Hepimiz kendimizi kral ve kraliçeler gibi hissedeceğimiz, kendimize özel yarattığımız değerli zamanları severiz; ancak işin gerçeği, bu kadar uçlara gidecek bütçeye herkes sahip olmayabilir. Ancak bununla birlikte kendi evinizde yer alan spaya kolayca ulaşmak ve ayaklarınızı cömertçe şımartmak, sizi şaşırtabilir ve mutlu edebilir. Kendinizi banyonuzun konforunda spa deneyimi ile ödüllendirmek için neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım.

En iyi “Ayaklarını şımart” atmosferi

Biraz zaman ayırarak mumlar, hoş kokulu tütsüler ve dinlendirici yumuşak tınılara sahip müziklerle odanızı hazırlayın. Spa deneyiminin bir parçaları olarak bunlar size gereksiz gibi görünebilir; ancak bunların hepsi aslında önemli birer role sahip. Loş ışık, rahatlatıcı görüntüler ve gevşemenizi sağlayan müzikler stresinizi aşama aşama azaltıp keyfinizi artırabilir. 
Sabunlanma sürenizi uzatın

Uzun bir köpük banyosuyla iyice rahatlayın. Bu iki amaca hizmet eder; sadece endişelerinizi eritmeye değil, aynı zamanda yapmak istediğiniz maske, peeling gibi uygulamalar için cildinizi hazırlar. Bu, özellikle cildinizin üst tabakasındaki ölü deriden kurtulmanız için çok önemlidir. Bu gevşemenin ölü deriden kurtulmak gibi bir diğer –beklenmeyen- sonucu ise daha sakin ve huzurlu olmanızdır; çünkü vücut, stres azaltıldığında daha az duyarlı hale geliyor. 
Uygulamalar 

Her şey bununla ilgili aslında. Ortamın atmosferi ve rahatlama araçları kadar diğer araçlar da önemli, zira spa merkezine sadece birkaç mum ve banyo için gitmezsiniz. Evde yapabileceğiniz yüz maskeleri, vücut peelingleri, ağdalar ve tüy dökücü kremler gibi çok sayıda uygulama var. Ancak bir kısmı tıpkı ayak bakım uygulamaları gibi gerçekten size fayda sağlayabilir (bu genelde gözden kaçar), rahatlık verebilir. Scholl ayak bakım ürünleri ile pedikürden nasır sökmeye kadar özellikle ilgilenilmesi gereken ayak rahatsızlıklarını giderebilir, ayaklarınızın bakımlı ve güzel görünmesi için ihtiyacınız olan bakım uygulamalarını kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Ayaklar, bizi istediğimiz her yere götüren; ama buna rağmen günlük yaşamımız içinde değeri anlaşılmayan kahramanlardır. Bu yüzden artık olması gerektiği gibi haklarını teslim etme, bakımlarını günlük rutininiz içine dahil etme ve ayaklarınızı şımartacak bakımı sürekli hale getirme zamanı geldi! Scholl Velvet Smooth Express Pedi, Scholl Nasır Sökücü Flaster ve Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem gibi ürünlerle ayağınızı şımartabilirsiniz. 

 

Ayaklarınıza hakettiği bakımı sağlamak için ayak bakımının yıldızı Scholl Velvet Smooth Express Pedi'ni

Buradan İnceleyebilir veya Buradan Satın Alabilirsiniz.