Ayak Bakımında Sık Karşılaşılan Pedikür Hataları

Azıcık zaman ve biraz efor harcayarak ev konforunda hızlı bir pedikür bakımıyla yumuşacık ve parıltısıyla göz dolduran ayaklara sahip olabilirsiniz. Uygulama esnasında dikkatli davranmazsanız yarardan çok zarara neden olabilirsiniz. Kesiklerden törpü kullanmaya kadar en çok karşılaşılan pedikür hatalarını, ayaklarınızın her zaman bakımlı ve güzel olması için birlikte inceleyeceğiz.

Ayaktaki kesikler

Eğer dikkatli davranmazsanız pedikür bakımı esnasında kolayca küçük kesikler meydana gelebilir. Tırnak makası ile tırnak etrafındaki deriyi tutmak isterken sıyrıklara neden olabilir, daha derin kesiklerde bakteriyel ya da viral enfeksiyonlara bile kapı açabilirsiniz. Bu durumla özellikle kütikülleri kırparken çokça karşılaşabilirsiniz, bu yüzden belki de bu aşamadan vazgeçmek ya da bir uzmandan yardım almak daha iyi bir fikir olabilir.

Ayakları nemli bırakmak

Üsttekine benzer bir şekilde, tırnaklarınızı oje ile renklendirdikten sonra onları kuru tutmak önemli. Oje uygulamasından sonra parmak arası terlik giyin ve oje sabitlenene kadar terlikleri kesinlikle çıkarmayın. Ojenin tamamen kuruyup sabitlenmesi zaman alacağından biraz temiz hava ile ayaklarınızı rahatlatabilir, aynı zamanda ojelerin kurumasına yardımcı olabilirsiniz.

Ojeleri yenilemek

Ayaklarınızı mutlu edecek onca uygulamadan sonra kolayca unutabilirsiniz ki bakımların yanı sıra ayaklarınızı ve ayak parmaklarınızı güneşten korumanız gerekir. UV ışınlarında koruyan tırnak cilaları, ojelerinizi sarı renge dönüştürür. Bu yüzden uygılamadan bir süre sonra tırnaklarınız pek hoş görünmeyebilir. Bu nedenle ojelerinizi birkaç günde bir yenilemenizi tavsiye ederiz.

Ayaklarınızın güzel görüntüsünü koruyabilirsiniz

Eğer profesyonel bir çözüm istiyorsanız, Scholl ürün katalogunu inceleyerek ayaklarınıza gereken bakımı rahatlıkla yapabilirsiniz. Scholl Velvet Smooth Express Pedi ile ayak cildinizdeki ölü deriden kurtulabilir, topuk çatlaklarınızdan Scholl uzmanlığıyla kurtulabilir, ayak tırnaklarınızın da mükemmel görünmesini sağlayarak ayak bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Mükemmel ve sağlıklı görünen ayaklara kavuşmak hayal değil!