Ayak Bakım Ürünleri

Vücudumuzun bütün yükünü çeken ayaklarımıza bakmayı genellikle ihmal ederiz. Ayakları rahatlatıcı ekstra bakımlar bir yana, günlük rutin bakımları dahi yapmayı erteleriz. Halbuki ayaklarımızın, bütün ağırlığımızı taşımasının yanı sıra tüm vücudumuzun adeta haritasını barındırır. Örneğin bir tavsiye; çok stresli olduğunuzda yere uzanıp bebek pozisyonunda ayaklarınızı yukarı kaldırıp gelişigüzel hareketlerle çırparak, stresi vücudunuzdan atabilirsiniz. Bir diğer örnek; boynunuz ağrıyorsa ayak parmaklarınızı içe kıvırıp 10 saniye kadar ayakta durun. Pilateste çok kullanılan bir egzersizdir.

Buradan da anlayacağınız üzere vücuttaki her bir noktanın, ayaklarımızda karşılığı vardır. Bu nedenle ayaklarımıza gereken özeni göstermemiz, onlara iyi bakmamız gerekir.


Scholl size ayak sağlığınızı koruyacak, yumuşacık ayaklara sahip olmanızı sağlayacak ayak bakım önerileri sunuyor. İyi bir ayak bakımı için ipuçları; 
• Ayaklarınızı sık sık yıkayın, mümkünse her akşam.
• Ayaklarınızdaki ölü derileri belirli aralıklarla temizleyin, taze bir cilde sahip olun. 
• Yıkama sonrası mantar oluşmaması için parmak araları dahil ayağınızın her yerini iyice kurulayın ve uygun bir ayak ürünüyle nemlendirin. 
• Ayakkabı alışverişini akşam saatlerinde yapın; çünkü gün içinde yorgun düşen ayaklar akşama doğru şişer. Önemli olan ayağınızın, ayakkabının içinde rahat olmasıdır. 
• Ayağınızın rahat edeceği, ortopedik ayakkabılar tercih edin. Çok yüksek, ayağınıza küçük ya da büyük gelen ayakkabılar, ileride oluşabilecek ayak sorunlarına davetiye çıkarır. 
• Çoraplarınızı günlük değiştirin. Pamuklu çorapları tercih edin. 

Yumuşacık ve sağlıklı ayaklar için kullanabileceğiniz Scholl ürünleri; 

Scholl Velvet Smooth Express Pedi

Ponza taşı artık tarihe karıştı. Şimdi Scholl Velvet Smooth Express Pedi var! Daha yumuşak ayaklar, taptaze bir cilt için yepyeni bir teknoloji. Ayaklarınızdaki ölü derilerden kurtulup yenileneceksiniz. 

Nasır Sökücü Flaster

Ayak parmakları üzerindeki nasırlar artık baş belası olmayacak. Her adımda nasırın üstündeki baskıyı azaltmak ve acıyı hafifletmek için birebir! 

Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem

Çatlayan topuklar için etkili çözüm sunar. Keratin içeriği sayesinde çatlak derinin hızla onarılmasını destekleyerek derinin yenilenmesine yardımcı olur. 3 günde gözle görülür iyileşme, 7 günde pürüzsüz ve yumuşak topuklar…

Koku Önleyici Ayak Spreyi

Gün boyu ayakkabı ve çorabın içinde sıkışan ayaklarınız için ferahlatıcı ve rahatlatıcı bir çözüm. Ayaklarınızı kuru tutan bu sprey ile gün boyu ferah ve güzel kokan ayaklara sahip olursunuz. 

Tırnak Mantarı Giderici

Tırnağın sertleşmesine ve renk değiştirmesine neden olan tırnak mantarı kendi kendine iyileşmez. Tırnak Mantarı Giderici, tırnağın pH dengesini düşürerek istenmeyen mantar oluşumunu ve yayılmasını önler. 

 

Ayaklarınıza hakettiği bakımı sağlamak için ayak bakımının yıldızı Scholl Velvet Smooth Express Pedi'ni

Buradan İnceleyebilir veya Buradan Satın Alabilirsiniz.