Su Toplamaları

 

Kabarcıklara ne sebep olur?

Kabarcıklar ayak derinizin yeni veya sıkan bir ayakkabıyla devamlı ve yoğun şekilde sürtünmesi ile başlar. Deri ve altındaki doku arasında bir boşluk oluşur ve içi sıvı dolarak kabarcık oluşur. Vücudunuzun yarattığı doğal bir korumadır – yaralanan alanı koruyan ve iyileşmesine yardımcı olan ıslak bir yastık.

 

Özellikle ayak altı su toplaması tedavisi hemen yapılmadığı takdirde günlük yaşamınızı zorlaştırır. Scholl ağrı giderici bant, bu süreçte hızlı ve ileri düzeyde bir tedavi sağlar. Taşıması ve kullanımı kolaydır. Hydra-Guard Teknolojisi içeren ağrı bantları su geçirmez özellik taşır. Dolayısıyla ıslanmaya ve terlemeye karşı dayanıklıdır. Rahatsızlığı gidermek için, acı giderici bant paketi içerisinde yer alan 5 flasterden birini su toplamış kabarcığın üstüne yerleştirmeniz yeterlidir. Ağrı giderici bant kendiliğinden düşene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Flasterin sert dış yüzeye sahip olması sürtünme veya aşınmaya karşı koruma sağlar ve ayakta su toplaması tedavisi evresinin ideal sürede tamamlanmasını olanaklı kılar. Ağrı kesici bant, acıyı anında alır, su kabarcığına karşı ideal bir yastıklama sağlar ve kaymaz.

Kabarcıklar nasıl önlenir? 

Koşma gibi spor faaliyetleri veya yeni bir çift ayakkabı giymek kabarcıklara neden olabilir. Kabarcıklar genellikle topuk, taban veya parmaklarda oluşur ve tüm bu kısımlar için koruyucu jel bantı kullanabilirsiniz – acı veya ayakkabı sıkmasını rahatlatır ve iyileşme için en uygun ortamı yaratır. 

Blister Shield Plasters* korur, rahatlatır ve kabarcıkların tedavisine yardımcı olur..

Scholl’ün sunduğu kabarcık bakım ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinin