GelActiv Tabanlıklar

 

Tüm ayakkabılara uyumlu

 

GelActiv Tabanlıklar ayaklarınızın maruz kaldığı aşırı baskıyı azaltmak için tasarlanmıştır. Üç farklı ihtiyaca yönelik çeşitleri mevcuttur.
GelActiv Günlük Tabanlıklar
Günlük Tabanlıklar ile ayağınızda gün boyu mükemmel jel konforu

İster uzun uzun alışveriş yapın, ister ailenizle bir gezintinin keyfini çıkarın, ister tempolu bir yürüyüşe çıkın… Yeni Scholl GelActiv Günlük Tabanlıklar, sunduğu destek ile ayaklarınızda gün boyu konfor sağlar.

Ayakkabılar:
  • Günlük ayakkabı
  • Bot
  • Spor ayakkabısı
GelActiv Spor Tabanlıklar
Aktif ayaklar için Spor Tabanlıklar

Yeni Scholl GelActiv Spor Tabanlıklar ile spor keyfine ara vermeyin. Salford Üniversitesi’ndeki çalışmalarla geliştirilmiş bu yenilikçi tabanlıklar, darbeleri emer ve eklemlerdeki baskıyı etkili biçimde azaltır.

Ayakkabılar:
  • Tüm spor ayakkabılar
GelActiv İş Tabanlıkları
Gün boyu destek için İş Tabanlıkları

 

GelActiv teknolojisi ayaklarınızın
maruz kaldığı baskıyı yumuşatır 
ve uzun süren destek sağlar. 
Özellikle uzun süre ayakta 
çalışanların vazgeçilmezi olacak.

 

Ayakkabılar:
  • İş çizmesi
  • Günlük ayakkabı
  • Spor ayakkabısı

 

Tecrübe ve inovasyonun mükemmel birleşimi!

 

Mükemmel destek ve darbe yumuşatma

Yeni Scholl GelActiv teknolojisinin çift katmanlı jel yapısı, etkili biçimde darbeleri emer ve yürüme veya günlük aktiviteler sırasında ayağınızın maruz kaldığı aşırı baskıyı azaltır. Sert jel, ayak oyuğunu ve topuğu desteklerken yumuşak jel darbeleri yumuşatır ve ayaktaki baskıyı hafifletir.

Yeni Scholl GelActiv Tabanlıklar kesilerek kolaylıkla her ayak numarasına uyarlanabilir. Ayakkabınıza yerleştirdiğinizde sabit kalır.

Tabanlıklar ılık, sabunlu bezle silinerek kolayca temizlenebilir ve yeniden kullanılabilir.

100 yıllık tecrübe

 

Dr. William Mathias Scholl’ün tutku ve değerlerini paylaşıyoruz. Sağlıklı ayaklar, konfor ve refah demektir – bizim de ürünlerimizle sağlamak istediğimiz tam olarak bu. 

Scholl GelActiv teknolojisi

 

Özel ve yenilikçi GelActiv teknolojisi, etkili şekilde darbeleri yumuşatan ve ayaktaki baskıyı azaltan iki jel katmanından oluşur: ayak oyuğunu ve topukları destekleyen sert jel ve ayaktaki baskıyı azaltan yumuşak jel.

Nasıl kullanılır?

https://youtu.be/1bmtJSEfeXc

Ağrıyan ayaklara elveda!

Yorgun ve ağrıyan ayakları rahatlatmak için ipuçları

Doğru ayakkabı seçin

Ayak yapınıza ve numaranıza uygun, ayaklarınızı iyi destekleyen ayakkabıları tercih edin.

Egzersiz yapın

Kan dolaşımınız için fiziksel hareketi hayatınızın bir parçası hâline getirin.

Dinlenin

Ayaklarınızı düzenli olarak dinlendirin ve mümkünse yükseğe kaldırın.

Sağlığınıza özen gösterin

Kilonuza dikkat ettiğinizden emin olun.

TV’de Scholl - GelActiv Günlük Tabanlıklar

TV’de Scholl - GelActiv İş Tabanlıkları

TV’de Scholl - GelActiv Spor Tabanlıklar

Sık Sorulan Sorular

 

Scholl GelActiv Tabanlıklar hakkında merak ettiğiniz her şey

1. Uygulama

 

Ne zaman tabanlık kullanmalıyım? 

Scholl GelActiv Tabanlıklar yorulan ayaklar için geliştirilmiştir. Ayaklarınızda mükemmel jel konforu sağlar. Günlük ayakkabılar, yürüyüş ayakkabıları veya günlük aktivitelerde kullandığınız düz ayakkabılarınızda GelActiv Günlük Tabanlıkları kullanınız. Spor aktiviteleri ve egzersiz sırasında GelActiv Spor Tabanlıkları tercih ediniz. Ayaklarınız uzun süre aşırı baskıya maruz kalıyorsa GelActiv İş Tabanlıklarını kullanınız.

Scholl neden tabanlık geliştirdi?

Ayakta durduğunuzda veya yürüdüğünüzde ayaklarınız zamanla yorulabilir. Scholl, GelActiv Tabanlıklar ile ayakkabılarınızı konforlu hale getirmeyi ve sürekli destek sağlamayı amaçlıyor. Yeni Scholl GelActiv Tabanlıklar günlük aktivitelerinizde, sporda veya işte hep yanınızda. GelActiv teknolojisi darbeleri emer ve ayağınızın maruz kaldığı aşırı baskıyı azaltır.

Scholl GelActiv Günlük Tabanlık neden farklı jel tiplerinden oluşuyor?

Çift katmanlı jel, etkili biçimde darbeleri emer ve yürüme veya günlük aktiviteler sırasında ayağınızın maruz kaldığı aşırı baskıyı azaltır. Sert jel, ayak oyuğunu ve topuğu desteklerken yumuşak jel darbeleri yumuşatır ve ayaktaki baskıyı azaltır. Ayrıca GelActiv Tabanlıkların ergonomik tasarımı, rahat bir kullanım deneyimi sunar. 

Tabanlıklar çocukların kullanımına uygun mudur?

GelActiv Tabanlıklar için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak tabanlıklar erişkinler için tasarlanmış olup desteğin ayağın doğru kısımlarında etkili olması için, tabanlıkların üstünde belirtilen ayak numaralarından daha küçük ayakkabılarda kullanılmamalıdır. 35,5 ile 46,5 numaraları arasında kullanılabilir. 

Tabanlıkları, belirtilenden daha küçük boyutlarda kesebilir miyim?

Keserken keskin bir makas kullanarak tabanlığın kenarlarının yıpranmasını engelleyin. Dikkatlice kestiğiniz sürece tabanlıklar zarar görmez. Önce işaretli çizginin biraz dışından keserek tabanlığın bir anda fazla küçülmesini engelleyin (zira bazı ayakkabıların kalıbı numarasından büyük veya küçük olabilir). Tabanlığı daha sonra gerekirse biraz daha keserek ideal ölçüye kavuşturabilirsiniz.

2. Özellikler

Jel hangi maddeden yapılmıştır?

Tabanlıklar ve diğer birçok üründe kullanılan termoplastik elastomer malzemeden yapılmıştır.

Ortopedik/ortotik tabanlıklardan farkı nedir? GelActiv Tabanlıklar ortopedik/ortotik açıdan da etkili midir?

Ortopedik ve ortotik tabanlıklar ayak patolojilerinin telafisi ve pozisyon bozukluklarının düzeltilmesi için tasarlanmıştır. Bu durumları kontrol altına almaya veya değiştirmeye yardımcı olur. Kişiye bir uzman tarafından tavsiye edilir ve genelde ayağınızın şekline birebir uyacak şekilde üretilir. Scholl GelActiv Tabanlıklar, ortopedik veya ortotik tabanlıklarla karıştırılmamalıdır. Scholl GelActiv Tabanlıklar, ergonomik olarak dizayn edilmiştir ve ayağınıza gün boyu mükemmel jel konforu sunar.

Scholl GelActiv™ İş Tabanlıkları hava alır mı?

İş Tabanlıklarının ön kısmında bulunan delikler havalandırmaya yardımcı olur, ancak bu biraz da tabanlıklarla birlikte kullandığınız ayakkabının tipine bağlıdır. 

Scholl GelActiv Tabanlıklar ayak kokusuna neden olur mu?

Scholl GelActiv Tabanlık kullanımının, ayak kokusu üzerinde bir etkisi yoktur. 

3. Kullanım

Scholl GelActiv Tabanlıklar, kimler tarafından kullanılabilir ve hangi ayak numaralarına uygundur?

Scholl GelActiv Tabanlıkların kadın ve erkeklere özel çeşitleri mevcuttur. Kadın ve erkek çeşitlerinin arasındaki tek fark boyuttur. Kadınlar için 35.5-40.5, erkekler için ise 40-46.5 numaralarına uygundur. Ambalaj üzerindeki ayak numarası yönergelerine bakarak gerekiyorsa işaretli çizgilerden ayak numaranıza uyacak şekilde keserek kullanabilirsiniz.

Tabanlıkları keserken ürüne zarar verir miyim?

Keserken keskin bir makas kullanarak tabanlığın kenarlarının yıpranmasını engelleyin. Dikkatlice kestiğiniz sürece tabanlıklar zarar görmez. Önce işaretli çizginin biraz dışından keserek tabanlığın bir anda fazla küçülmesini engelleyin (zira bazı ayakkabıların kalıbı numarasından büyük veya küçük olabilir). Tabanlığı daha sonra gerekirse biraz daha keserek ideal ölçüye kavuşturabilirsiniz. 

Bir tabanlık nasıl farklı ayak numaraları ile uyumlu olabilir?

Scholl GelActiv Tabanlıkları gerekirse işaretli çizgilerden keserek tabanlıkların ayak numaranıza uymasını sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi ambalajın üzerinde bulabilirsiniz. 

Tabanlığı ayakkabıma nasıl yerleştirmeliyim?

En iyi sonuçlar için, mümkünse ayakkabınızın kendi tabanlığı yerine Scholl GelActiv Tabanlıkları, jel kısmı alta gelecek şekilde ayakkabınızın içine yerleştirin.

Tabanlığı işaretli çizgilerden kestim ama ne yazık ki ayakkabıma sığmadı. Ne yapabilirim?

Ayakkabınızın mevcut tabanlığını bir ölçüt olarak kullanabilirsiniz. Bu tabanlığı, Scholl GelActiv™ Tabanlıkların üzerine yerleştirin ve kalemle çevresini işaretleyin. Daha sonra bu çizgilerden kesin.

Kadınlar için ve erkekler için tabanlık çeşitlerinin arasında bir fark bulunuyor mu?

Aralarındaki tek fark boyutlarıdır. Daha büyük boyutlarda bir tabanlığa ihtiyaç duyan kadınlar, erkekler için olan çeşitleri; daha küçük boyutlardaa bir tabanlığa ihtiyaç duyan erkekler ise kadınlar için olan çeşitleri kullanabilir. 

Bu tabanlıklar ne tür ayakkabılar için yapılmıştır? Bir çift tabanlığı, iki ayakkabı arasında dönüşümlü kullanabilir miyim?

Günlük Tabanlıklar, günlük ayakkabılar içindir. Spor Tabanlıklar, spor ayakkabıları için, İş Tabanlıkları ise iş çizmeleri/botları için idealdir. Elbette bir çift tabanlığı, farklı ayakkabılarınızda dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz. 

Tabanlık hem yaz hem de kış ayakkabıları ile kullanılabilir mi?

Evet, Scholl GelActiv Tabanlıklar yazın da kışın da kullanıma uygundur.

Tabanlıklar çorapsız kullanılabilir mi?

Evet, tabanlıklar çorapsız kullanılabilir. Ancak ayaklarınızın terlemesini önlemek için çorap giymenizi tavsiye ederiz. 

Tabanlıklar ortopedik/ortotik tabanlıklarla birlikte kullanılabilir mi?

Ortopedik/ortotik tabanlıklar kullanmanız gerekiyorsa Scholl GelActiv Tabanlıklar yerine bunları kullanmanızı tavsiye ederiz. Scholl GelActiv Tabanlıklar ayaktaki pozisyon bozukluklarını gidermek için değil, ayakkabılarınızın rahatlığını artırmak amacıyla geliştirilmiştir. 

Tabanlıklar terden nemlenirse ayakkabımı boyar mı?

Scholl GelActiv Tabanlıklar yüksek kalite standartlarına göre üretilmiştir. Tabanlıkların ayakkabınızı boyamasını beklenmez. 

Tabanlıklar nemlendiğinde nasıl kurutabilirim?

Scholl GelActiv Tabanlıklar nemlendiğinde, tabanlıkları ayakkabıdan çıkarmanızı ve kuru bir odada havalandırmanızı tavsiye ederiz. Tabanlıklar nemden zarar gördüyse bu tabanlıkları kullanmaya devam etmenizi tavsiye etmiyoruz.

4. Temizlik ve Bakım

Tabanlıklarımı yıkayabilir miyim?

Tabanlıklar, makinede yıkamaya uygun değildir. Tabanlıklarınızı, ılık sabunlu bir bezle silerek temizleyebilirsiniz (suya bastırmayınız). Yeniden ayakkabılarınıza yerleştirmeden önce kurumasını bekleyiniz. 

Tabanlıklarımı ne kadar süreyle kullanabilirim?

Yıpranma belirtileri gösterdiğinde tabanlıkları değiştiriniz. Her 4-6 ayda bir değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.